Listwy dekoracyjne

Gru 24, 15 Listwy dekoracyjne

Listwy dekoracyjne to element, który wpłynie pozytywnie na wygląd naszego mieszkania. Ozdobne listwy przysufitowe, stanowią jedną z dostępnych możliwości, jeśli o wykończenia chodzi. Jakie listwy dekoracyjne należy wybrać? To zależy od osobistych upodobań oraz kilku bardziej skomplikowanych kwestii. Jeśli zależy nam na lekkości listwy, to warto zainwestować w listwy ze styropianu. Dekoracje styropianowe nadają się w zasadzie do każdego wnętrza, niestety ich wytrzymałość jest dość nikła.
Do zamontowania listew dekoracyjnych zatrudnić możemy fachowca lub też sami to uczynić. Należy pamiętać, że najważniejsze jest dokładne docięcie listwy. Warto posłużyć się przy tym piłką o ostrych ząbkach.

Listwy dekoracyjne montowane na suficie podzielić możemy na listwy przysufitowe, czyli listwy zaokrąglone, które stosowane są jako narożniki montowane pomiędzy ścianą oraz sufitem, głównie po to by udekorować pomieszczenie. Listwy sufitowe zapełnią w sposób gustowny pustą przestrzeń znajdującą się pomiędzy sufitem a ścianą. Dodadzą one pomieszczeniu nie tylko elegancji, ale i ciepła. Odpowiednio dobrana listwa zapewni także optyczne pomniejszenie pomieszczenia. To także sprytny sposób na to, aby zamaskować drobne uszczerbki.

W doborze listew dekoracyjnych najczęściej kierujemy się ceną oraz materiałem, z którego są zrobione. Ten ostatni należy bowiem dopasować do całości otoczenia. Listwy przysufitowe pozwolą nam także przełamać monotonię występującą w pomieszczeniu. Jeśli właściwie ją dobierzemy, to może poprawić także zaburzone proporcje wnętrza. Jeśli listwy nie przypadną nam do gustu, to zawsze możemy zainwestować w rozety czy gzymsy. Listwy sufitowe dobieramy nieco inaczej niż w przypadku listew przypodłogowych, ich rola jest bowiem inna. Listwy przypodłogowe w znacznej mierze mają po prostu chronić ścianę przez zabrudzeniem spowodowanym np. myciem podłogi, czy kontaktem z obuwiem. W przypadku listwy przysufitowej głównym jej zadaniem jest przede wszystkim ozdoba i walor estetyczny. Dlatego to właśnie na ogólny wystrój pomieszczenia będziemy w tym przypadku zwracać uwagę.